Energia kolorów

Zapewne zauważyliście, że kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Otaczamy się barwami, które współgrają z nami, a są też takie, na które reagujemy niezbyt przychylnie – mówiąc wprost, nie podobają się nam. Zastanawialiście się z czego to wynika?

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytanie z czego wynika, że jedne kolory lubimy, a inne nie chcę Wam powiedzieć jak jest z nimi u mnie.

Jak sięgnę pamięcią w swoją przeszłość, to jeśli chodzi o ulubione kolor nie kierowałam się w ich wyborze modą, ale właśnie tym, czy dana barwa mi się podoba. Będąc dzieckiem nie za bardzo wiedziałam, czemu akurat dany kolor jest moim ulubionym, a inny nie. Tak na prawdę zaczęłam się nad tym zastanawiać już jako osoba dorosła. Pamiętam czasy kiedy moimi faworytami kolorystycznymi były barwy czerwone w odcieniach głębokiego wina i cegły. Wtedy w mojej szafie pojawiło się dużo ubrań w tej tonacji. Potem miałam okres fascynacji zielenią – dokładnie odcieniem butelkowej zieleni. Ale i to się skończyło i przeszłam do niebieskości, od jasnych przez ciemne odcienie.

Zaczęłam się też zastanawiać o co w tym wszystkim chodzi? Dziś już wiem, że chodzi o energię. Tak dobrze czytacie – każdy kolor ma swoją niepowtarzalną energię 🙂 o czym mówi fizyka kwantowa – ale ponieważ nie jestem znawczynią fizyki ;), o czym wiedzą moim nauczyciele tego przedmiotu, to nie będę na ten temat Wam pisać, lepiej robią to specjaliści z tego zakresu. Ja mogę napisać Wam o moich odczuciach (a myślę, że i Wy tak często czujecie). Najlepiej wytłumaczyć pewne zjawiska na przykładach z życia.

Foto: Anna Puchała Infinity Studio
Modelka: Natalia Kucharska

Często tak jest, że kiedy jest nam źle, czujemy się gorzej, apatycznie, nie mamy na nic siły, wychodzimy na dwór nie tylko, aby pooddychać świeżym powietrzem, ale też po prostu wystawić nasze ciało na działanie Słońca – czyli koloru 🙂 co prawda wiadomo, że promień światła jest biały, a to że widzimy dany kolor to już efekt jego rozbicia na paletę barw, ale ma też swoją energię i to ona jest w tym wszystkim najważniejsza. Kolor żółty, pomarańczowy, czy czerwony uznawane są za kolory właśnie z dużym potencjałem energii – pobudzają nas do działania, a na przykład kolory niebieskie i zielone, jako te uspakajające, przyczyniają się do uspokojenia nas, do relaksu, odpoczynku. Oczywiście takie podejście do tych braw jest bardzo powierzchowne, ale dziś nie chcę Was zanudzić za długim tekstem, więc pozwólcie, że pozostaniemy przy tych uogólnieniach 😉

Foto: Foto: Anna Puchała Infinity Studio
Modelka: Agata Świercz

Generalnie w naszym życiu jest tak, że otaczamy się takimi kolorami, których potrzebuje nasza podświadomość , nasz organizm – zapewne znane jest Wam wykorzystanie kolorów w leczeniu w medycynie konwencjonalnej. Nasz organizm też „mówi” nam, jakich kolorów w danej chwili potrzebuje, czyli jakiej energii musimy mu dostarczyć, dzięki której będziemy lepiej funkcjonować w życiu. I tak właśnie dzieje się też w moim życiu, że mam etapy kiedy te moje ulubione kolory się zmieniają, bo akurat potrzebuję wibracji danej energii, żeby wspomóc mój organizm.

Obecnie już od dłuższego czasu moimi ulubionym kolorem, jak już wyżej wspominałam jest niebieski 🙂 ale zauważyłam też, że pojawia się coraz bardziej też kolor soczystej zieleni i żółci, co do tej pory żółty raczej omijałam szerokim łukiem. Co to oznacza? Że oprócz wyciszenia, kreatywności, którym sprzyjają niebieskości potrzebuję w danym momencie też siły do działania, sprawczości , energii. Dlatego też w mojej szafie i biżuterii pojawiają się coraz częściej też właśnie rzeczy w tym kolorze 🙂

Foto: Foto: Anna Puchała Infinity Studio
Modelka: Karolina Stępień

Jestem bardzo ciekawa, czy i Wy też czujecie, że nie przez przypadek akurat dana kolorystyka jest Wam w danej chwili bliższa? Jeśli macie ciekawe przemyślenia na ten temat będzie mi miło jeśli napiszecie w komentarzach o tym.

A w kolejnych wpisach podzielę się z Wami moją wiedzą na temat kolorów, ich energii i wpływie na nasze samopoczucie.

Sylwia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top